<meta name="google-site-verification" content="xD73-MLbzzjfc-o-xUInBv8q1t4YXoe0nZxgTEGBrxk" />
<meta name="google-site-verification" content="xD73-MLbzzjfc-o-xUInBv8q1t4YXoe0nZxgTEGBrxk" />
<!DOCTYPE html> <html lang="en"> <head> <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1"> </head>
img { max-width: 100%; display: block; }

۱۰ترفندمهم درآداب معاشرت با خانم‌ها-رعایت آداب معاشرت با خانم‌ها

آداب معاشرت با خانم ها

۱.آداب معاشرت با خانم‌ها

آقایان باید اطلاعات زیادی در رابطه باخانم ها و آداب معاشرت صحیح و چگونگی ارتباط گرفتن سالم با جنس مخالف را بیاموزند. تا بدانند در برخورد با جنس مخالف چگونه برخورد کنند.آداب معاشرت باخانم ها و نوع رفتاری که از آقایان سر میزند در پیشرفت یک رابطه تأثیر و اهمیت بسزایی دارد. ترک بعضی از رفتارهای ناپسند در برخورد باخانم ها و رعایت آداب معاشرت به بهبود روابط کمک شایانی می‌کند.به‌علاوه یادگیری مهارت‌های رفتار با همسر به افراد کمک می‌کند تا بتوانند زندگی شیرین و زیبایی را برای خود و همسرشان به وجود آورند.

 

 

۲.آداب معاشرت باخانم ها چگونگی رفتار مناسب با خانم‌ها؟

گاها دیده‌شده که خانم‌ها درباره شیوه‌های رفتاری و اخلاقی که موجبات خرسندی آن‌ها را فراهم می‌سازد، صحبت نمی‌کنند. و برای تغییر رفتارهای نامناسب همسر خود تلاش چندانی نمی‌کنند اما زمانی که همسرشان حضور در خانه ندارد. درباره رفتار او می‌اندیشند و به این نتیجه می‌رسند که بسیاری از رفتارهای همسرشان ناپسنداست.

ولی این خانم‌ها حتی برای تغییر رفتارهای نامناسب همسر تلاشی انجام نمی‌دهند. دختران و پسران جوان که برای اولین بار با یکدیگر برخورد می‌کنند. دختران انتظارات بیشتری از پسران دارند. در بسیاری از مواقع هم پسران قبل از اولین قرار ملاقات خود را آماده می‌کنند که به نحوی آداب معاشرت با دختران را که یاد گرفته‌اند اجرا کنند.به‌این‌ترتیب می‌توانند در راستای علاقه‌مندی دختران به طرز رفتار پارتنر خود قدم برداشته و در همان اولین قرار خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهند.

 

 

۳.بروز دادن علاقه به‌طرف مقابل

بروز دادن علاقه به‌طرف مقابل

اکثر خانم‌ها و دختران و پسران جوانی که با یکدیگر آشنا شده‌اند از این موضوع شکایت دارند که دوست‌پسرم یا علاقه‌ای به من ندارد و یا اگر علاقه دارد بروز نمی‌دهد. این مسئله به‌شدت بر روی خانم‌ها تأثیرگذار است و موجب خودخوری در خانم‌ها می‌گردد خصوصاً زمانی که تنها و دور از همسرشان هستند.

چراکه همسر میزان علاقه‌مندی خود را نشان نمی‌دهد یا ابراز نمی‌کند. متأسفانه آقایان به علت نداشتن اطلاعات کافی فکر می‌کنند که باکم محلی و بی‌محلی به همسر خود باعث افزایش علاقه‌مندی خانم به همسر می‌گردد. اما این موضوع کاملاً اشتباه است.
و هر انسانی حتی آقایان هم نیاز دارند که طرف مقابلشان میزان علاقه‌مندی خود را بروز دهد. و از جملات تأثیرگذار استفاده کند که باعث افزایش انگیزه و ادامه رابطه می‌شود.

آقایان و پسران جوان باید بدانند که نسبت به همسر و پارتنر خود ابراز علاقه‌مندی نمایند و به ادامه رابطه ترغیب شوند تا بتوانند با کامیابی ،ایجاد یک رابطه دوطرفه را برای خود و طرف مقابلشان پایدار کنند در این صورت است که می‌توان ابراز کرد که طرفین نسبت به هم از رفتار مناسبی برخوردار هستند.

 

۴.استفاده از کلمات مناسب و تأثیرگذار آداب معاشرت با خانم‌ها

آقایان باید اطلاعات زیادی در رابطه با خانم‌ها و آداب معاشرت صحیح و چگونگی ارتباط گرفتن سالم با جنس مخالف را بیاموزند. تا بدانند در برخورد با جنس مخالف چگونه برخورد کنند.آداب معاشرت با خانم‌ها و نوع رفتاری که از آقایان سر میزند در پیشرفت یک رابطه تأثیر و اهمیت بسزایی دارد. ترک بعضی از رفتارهای ناپسند در برخورد با خانم‌ها و رعایت آداب معاشرت به بهبود روابط کمک شایانی می‌کند.
به‌علاوه یادگیری مهارت‌های رفتار با همسر به افراد کمک می‌کند تا بتوانند زندگی شیرین و زیبایی را برای خود و همسرشان به وجود آورند.

 

۵.رفتار مناسب با خانم‌ها

رفتار مناسب با خانم‌ها

گاها دیده‌شده که خانم‌ها درباره شیوه‌های رفتاری و اخلاقی که موجبات خرسندی آن‌ها را فراهم می‌سازد، صحبت نمی‌کنند؛ و برای تغییر رفتارهای نامناسب همسر خود تلاش چندانی نمی‌کنند اما زمانی که همسرشان حضور در خانه ندارد. درباره رفتار او می‌اندیشند و به این نتیجه می‌رسند که بسیاری از رفتارهای همسرشان ناپسنداست.

ولی این خانم‌ها حتی برای تغییر رفتارهای نامناسب همسر تلاشی انجام نمی‌دهند. دختران و پسران جوان که برای اولین بار با یکدیگر برخورد می‌کنند. دختران انتظارات بیشتری از پسران دارند. در بسیاری از مواقع هم پسران قبل از اولین قرار ملاقات خود را آماده می‌کنند که به نحوی آداب معاشرت با دختران را که یاد گرفته‌اند اجرا کنند.به‌این‌ترتیب می‌توانند در راستای علاقه‌مندی دختران به طرز رفتار پارتنر خود قدم برداشته و در همان اولین قرار خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهند.

 

۶.بروز دادن علاقه به‌طرف مقابل

بروزدادن علاقه به طرف مقابل خانمها

اکثر خانم‌ها و دختران و پسران جوانی که با یکدیگر آشنا شده‌اند از این موضوع شکایت دارند که دوست‌پسرم یا علاقه‌ای به من ندارد و یا اگر علاقه دارد بروز نمی‌دهد. این مسئله به‌شدت بر روی خانم‌ها تأثیرگذار است و موجب خودخوری در خانم‌ها می‌گردد خصوصاً زمانی که تنها و دور از همسرشان هستند.

چراکه همسر میزان علاقه‌مندی خود را نشان نمی‌دهد یا ابراز نمی‌کند. متأسفانه آقایان به علت نداشتن اطلاعات کافی فکر می‌کنند که باکم محلی و بی‌محلی به همسر خود باعث افزایش علاقه‌مندی خانم به همسر می‌گردد؛ اما این موضوع کاملاً اشتباه است. و هر انسانی حتی آقایان هم نیاز دارند که طرف مقابلشان میزان علاقه‌مندی خود را بروز دهد؛ و از جملات تأثیرگذار استفاده کند که باعث افزایش انگیزه و ادامه رابطه می‌شود.

آقایان و پسران جوان باید بدانند که نسبت به همسر و پارتنر خود ابراز علاقه‌مندی نمایند و به ادامه رابطه ترغیب شوند تا بتوانند با کامیابی، ایجاد یک رابطه دوطرفه را برای خود و طرف مقابلشان پایدار کنند در این صورت است که می‌توان ابراز کرد که طرفین نسبت به هم از رفتار مناسبی برخوردار هستند.

 

۷.یکی از موارد بسیار مهم که در نحوه معاشرت با خانم‌ها،

استفاده از کلمات مناسب، تأثیرگذار و زیبا می‌باشد؛ زیرا هر چه قدر آقایان در برخورد با خانم‌ها (همسر) از این روش استفاده کند. اعتماد طرف مقابل را به خود جلب می‌کند و می‌تواند زمینه برخورد مناسب و بازخورد باارزشی را به وجود آورد.زیرا کلمات مناسب و استفاده از آن کلمات آن‌چنان تأثیری بر روحیه خانم‌ها دارد که نه‌تنها باعث شادابی و خوش برخوردی او می‌گردد بلکه در تداوم زندگی و جلوگیری از بروز مشکلات هم اهمیت بسیار دارد.

درصورتی‌که از این روش آقایان استفاده کنند. از جاده اصلی زندگی که مهر، محبت و وفاداری است رئیس بودن خود را در خانواده به تثبیت می‌رساند و خانمی (همسر) چنین برخورد زیبایی را از همسر خود می‌گیرد نه‌تنها با مقام ریاست او مخالفت نمی‌کند بلکه این ریاست را با باخورد مناسب پذیرا می‌شود.

اعمال چنین رفتارهایی از دو طرف متقابلاً نتیجه بسیار مثمر ثمری خواهد داشت. ما باید با اشاعه فرهنگ زیبا سخن گفتن نه‌تنها طرفین را از یکدیگر راضی و خشنود سازیم بلکه استفاده از این فرهنگ زیبا می‌تواند مسیر زندگی را عاشقانه‌تر پیش ببرد.

 

۸.رعایت صداقت در همسرداری

صداقت همان صادق بودن است؛ و فقط شامل دروغ نگفتن نمی‌شود. بلکه خود دروغ گفتن عمل ناشایستی است که در هیچ صورتی از طرفین قابل‌قبول نمی‌باشد. باید بپذیریم که در یک زندگی دونفره که توأم باصداقت باشد هر دو طرف از دروغ بیزاری می‌جویند و دروغ آفتی است که نه‌تنها اعتماد بلکه مهر و محبت و بیساری از شاخصه‌های زندگی مشترک را دچار آسیب می‌کند.

اگر طرفین صداقت داشته باشند از مخفی‌کاری که به‌نوعی یک از شاخه‌های دروغ گفتن می‌باشد، پرهیز می‌کنند.به‌طورکلی باید بدانیم که مخفی‌کاری فرزند بی‌لیاقت دروغ‌گویی است که نه‌تنها اعتماد را از بین می‌برد بلکه طرفین را ازنظر فکری دچار شک و تردید نسبت به عارضه خیانت می‌کند.

وقتی اعتماد از بین رفت تمام شالوده‌های زندگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همین امر تنش‌ها را زیاد می‌کند. شوق، اشتیاق دیدار همسر، ابراز مهر و محبت را دچار انحطاط می‌کند و به‌مرور سایه شوم خود را که بر زندگی افکند زندگی سرد و نابود می‌شود بنابراین سعی کنیم به‌عنوان یک انسان متعهد از جاده صداقت خارج نشویم تا گرفتار عوارض ناخوشایند آن نشویم.

 

۹.ذوق‌زده کردن (سورپرایز)

روشی که آقایان چندان با آن رابطه‌ای ندارند. ولی تا دلت بخواهد خانم‌ها کشته‌ومرده سورپرایز شدن هستند. یک مرد موفق که بخواهد عشق، مهر و محبت، صمیمیت و اعتماد را در زندگی‌اش مستقر کند از این روش موفقیت بهره می‌برد.

بنابراین مردان موفق کسانی هستند که در هر تاریخی و از هر مناسبتی برای ایجاد هیجان و ذوق‌زدگی در طرف مقابل خود بهره می‌برند تاریخ تولد، تاریخ ازدواج، تاریخ اولین دیدار، تاریخ تولد اولین فرزند، تاریخ حاملگی، روز زن، روز عشق و محبت ازجمله کلیدهای پر از خلاقیت است که می‌تواند مسیر زندگی را برای همسران نه‌تنها هموار بلکه توأم با خوشی و حس زیبای خوشبختی نماید.

برای هیجان‌انگیز کردن در صورت نداشتن استطاعت مالی نیاز به هدیه گران‌بها نیست زیرا هدیه گران‌بها مادی است و تحت تأثیر عوامل ناخوشایند ارزش خود را از دست می‌دهد. بلکه دانستن تاریخ مراسم‌های مختلف، لبخند زیبا، جلب اعتماد و باصداقت بودن، تهیه یک شاخه گل، یک بوسه در زمان مناسب می‌تواند بهترین هدیه باشد؛ زیرا وقتی زندگی توأم با نکات مثبت باشد. هدیه آن‌چنان مدنظر نیست و درصورتی‌که زندگی ناخوشایند باشد تأثیر هدیه گران‌بها پایدار نیست؛ بنابراین در زندگی مشترک مهر و محبت حرف اول را می‌زند.

 

۱۰.کنترل کردن

آقایان (همسران) باید بدانند که کنترل کردن طرف مقابل (زیر نظر گرفتن) خانم‌ها کار درست و شایسته‌ای نیست و خانم‌ها از این حالت کنترل شدن بیزارند و برایشان غیرقابل‌تحمل می‌باشد بنابراین اگر آقایان طالب یک زندگی موفق هستند باید از کنترل کردن خانم خود امتناع ورزند زیرا خانم‌ها برده نیستند که بخواهیم تمام اعمال آن‌ها را کنترل کنیم.و به آن‌ها اعتماد کنیم به این وسیله میزان مهر و محبت آن‌ها را افزایش می‌دهیم.

شکاک بودن از مواردی است که پذیرش آن سخت است. در بعضی موارد آقایانی هستند که با کنترل شدید همسر خود وجود اختلال پارانویید را در خود به اثبات می‌رسانند؛ که نیاز به مشاوره نزد روانشناس و روان‌پزشک دارند.آزادی رنان در چارچوب خانواده فوایدی دارد که از بروز آسیب‌ها جلوگیری می‌کند؛ بنابراین باید از کنترل لحظه‌به‌لحظه آن‌ها پرهیز کرد (کجا بودی، باکی بودی، چه می‌کردی، چه می گفتین، چه خریدی، چرا خریدی، چقدر خریدی) این موارد است که برای خانم‌ها غیرقابل‌تحمل است و خانم‌ها را در زندانی از محدودیت‌ها قرار می‌دهد و آسیب‌های زیادی به همراه دارد.

 

۱۱.نتیجه‌گیری

نتیجه می‌گیریم که برای جلوگیری از آسیب در زندگی اعتماد و صداقت طرفین نسبت به یکدیگر می‌تواند عوامل تأثیرگذار منفی را از بین ببرد و از به وجود آمدن مشکلات دیگر با ابراز محبت و صداقت داشتن در زندگی اعتماد همسر(خانم ها) را جلب کرد و از بروز مشکلات را به حداقل برسانیم.

 

حتما بخوانید: رعایت آداب معاشرت در اجتماع و ۸ترفند ارتقا اجتماعی

فهرست مطالب

دانلودPDFمقاله
به این مطلب امتیاز دهید
4.6/5

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید
این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
وبلاگ
خانه

برای دانلود رایگان جزوه آداب معاشرت ایمیل خود را وارد کنید

free-book-download

راهکارهایی برای آموختن و به کار بستن رفتارهایی اجتماعی

لینک دانلود برایتان ایمیل می شود پس برای دانلود ایمیل صحیح تان را وارد کنید.

 

لطفا جهت تایید ایمیل حتماً پوشه اسپم را بررسی نمایید.

دانلود رایگان جزوه آداب معاشرت

free-book-download

راهکارهایی برای آموختن و به کار بستن رفتارهایی اجتماعی در موقعیت های مختلف