<meta name="google-site-verification" content="xD73-MLbzzjfc-o-xUInBv8q1t4YXoe0nZxgTEGBrxk" />
<meta name="google-site-verification" content="xD73-MLbzzjfc-o-xUInBv8q1t4YXoe0nZxgTEGBrxk" />
<!DOCTYPE html> <html lang="en"> <head> <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1"> </head>
img { max-width: 100%; display: block; }

طرز لباس پوشیدن و آرایش

طرز لباس پوشیدن و آرایش

اگر تاکنون به تأثیر لباس پوشیدن خود و دیگران نیندیشیده‌اید با خواندن این مقاله از وب سایت راز هستی نگرش جدیدی پیدا می کنید. در برخوردها و حوادث غیرمترقبه معقولانه رفتار کنید. و آرامش خود را حفظ کنید، فراموش نکنید که دیگران از تمامی جوانب مشکلاتی که شما با آن روبه‌رو هستید، باخبر نیستند.

اگرچه طرز لباس پوشیدن و آرایش کردن بجا نشان می‌دهد که شما به خود احترام می‌گذارید، ولی ضمانتی برای موفقیت شما در کارها و اجتماع نیست. و انسان ملزم است در کارهایی که انجام می‌دهد برخورد مثبت داشته باشد.

 

۱.تدارک یک کمد عالی لباس

طرز لباس پوشیدن و آرایش -تدارک کمد عالی لباس

نحوه پوشش انسان و آنچه می‌پوشید به‌اندازه شفافیت کلماتی است که به زبان می‌رانید و با دیگران ارتباط برقرار می‌کنیدمهم است. پیام‌هایی که توسط کمد لباستان مخابره می‌کنید، بخش مهمی از رفتارهای شماست که در انظار عمومی نشان می‌دهید. همیشه سعی کنید بجا لباس بپوشید. و از مرغوبیت آن مطمئن باشید. و باسلیقه انتخاب کنید.

اصلاً مهم نیست چند دست لباس دارید، یا چه مارکی می‌پوشید. بلکه توجه شما به لباس پوشیدن و سلیقه‌ای که در تدارک آن صرف می‌کنید اهمیت دارد. و مهم‌ترین موضوع این است که نحوه لباس پوشیدن شما بیان می‌کند که تا چه میزان بر خود، بر شغل خود و بر دیگران تأثیر مثبت دارید.

باید کمد لباس‌های محل  کار و لباس‌های روزمره خود را از هم جدا کنید. سعی کنید لباس‌هایی استفاده کنید که اطمینان خاطر و آراستگی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

۲.چیدمان کمد لباس‌های شما

باید هرازگاهی کمد لباستان را بررسی کنید. این بررسی شمارا راهنمایی می‌کند. که چه لباس‌هایی را نگه دارید و چه لباسهایی دور بریزید.اگر لاغر شدید و لباس برایتان گشاد شده می‌توانید به خیاط بدهید تا دوباره به‌اندازه‌تان درآورد. درصورتی‌که امکان ندارد لباس دوباره به‌اندازه شما شود آن را به افراد نیازمند اهداء کنید.

به جنس لباس‌هایی که در کمد خوددارید توجه کنید. پشم، ابریشم و کتان همیشه مد هستند.بااین‌حال شاید بتوانند انتخاب اول شما الیاف طبیعی گران‌بها باشد. پشم، ابریشم و الیاف مصنوعی ترکیبات خوبی هستند نه‌فقط خوش‌نما هستند بلکه نگهداری‌شان هم راحت‌تر است.

 

۳.توصیه‌هایی در مورد لباس پوشیدن

طرز لباس پوشیدن و آرایش- توصیه هایی در مورد لباس پوشیدن

اگر لباسی را در هشت ماه گذشته نپوشیده‌اید، ببخشیدش.پوشیدن لباس‌های مد روز جالب است ولی باید با اقلام بادوام کلاسیک جور دربیاید. لباسی را انتخاب کنید که مدل و رنگ آن مناسب شما باشد. در خرید لباسی که نمی‌دانید کجا بپوشید احتیاط بیشتری به خرج دهید.

در محیط کار لباس کار بپوشید. باید به ضوابط و معیارهای لباس پوشیدن در محیط کار پایبند باشید. اگر نمی‌دانیددر زمان کارکردن چه لباسی بپوشید می‌توانید از همکاران موفق و افراد مافوق خود الگوبرداری کنید.

 

۴.پوشش مناسب خانم‌ها

طرز لباس پوشیدن و آرایش- پوشش مناسب خانم ها

۱. اطمینان حاصل نمایید لباسی که می‌خرید کاملاً اندازه شماست. لباس‌های زیاد بزرگ، کوچک، کوتاه و بلند زیبا نیستند. لباس بزرگ را می‌توانیدبا پرداخت دستمزد به خیاط به‌اندازه خود درآورید.

۲. بر اساس تیپ و اندام خود لباس بپوشید. و اگر اطلاعاتتان در این زمینه کم است از فروشندگان بوتیک‌ها راهنمایی بگیرید.

۳. رنگ‌های مناسب و متناسب خود را بیابید. از لباس هایی با رنگ شاد استفاده کنید. و از هماهنگی و ترکیب رنگ لباسهایی که می پوشید مطمئن باشید.

۴.  اگر می‌خواهید شاد لباس بپوشید آن‌ها را به لوازم جانبی محدود کنید.

۵. باسلیقه لباس بپوشید ظاهر خانمانهء خود را حفظ کنید ولی کوتاه لباس نپوشید.

۶. لباس‌زیرتان نباید از زیر لباسی که به تن دارید پیدا باشد.

۷. به خاطر داشته باشید کفشی که به پا می‌کنید اطلاعات زیادی از شما به دیگران می‌دهد. کفش پاشنه‌کوتاه یا متوسط بپوشید. در محیط کارکفشی به پا کنید که پنجه شما را بپوشاند. مانند کفش‌های ایمنی.

۸. از زیورآلات استفاده کنید ولی افراط نکنید. ساعتی به دست ببندید که باکیفیت باشد.

۹. کیفی که به دست می‌گیرید باید مناسب با فصل و لباسی که به تن دارید باشد.

۱۰. هم‌زمان چند کیف با خود حمل نکنید. کیفی را به دست بگیرید که بتوانید تمام لوازم موردنیاز خود را در آن جای دهید. درصورتی‌که مجبور شدید دو کیف با خود حمل کنید.

 

۵.چند نکته کلیدی در مورد لباس پوشیدن

۱. خود را اسیر یکنواختی نکنید و هرروز لباس تکراری  نپوشید.

۲. در خریدهای خود وقتی کاپشن و شلوار ورزشی می‌خرید باید دقت داشته باشید که بتوانید آن‌ها را به‌آسانی باهم هماهنگ کرده بپوشید.

۳. رنگ‌هایی را انتخاب کنید که به شما بیاید.

۴. برای تهیه لباس اول به جنس پارچه، اندازه و راحتی آن توجه کنید. هرگز لباسی که اندازه شما نیست نخرید. و به خاطر داشته باشید بزرگ بودن سایز لباس بهتر از کوچک بودن آن نیست

۵. همیشه کت‌وشلواری انتخاب کنید که جنس آن از کیفیت بالایی برخوردار باشد و به شما بیاید.

۶. اگر لاغر هستید برای اینکه پهن‌تر به نظر آیید کت چهار دکمه و شلوار ساده بپوشید. اما اگر چاق هستید شلوار پیلی دار و جلیقه بپوشید.

۷. هنگام خرید پیراهن مردانه دقت کنید که قد آن به‌اندازه‌ای بلند باشد که بتوان آن را درون شلوار کرد که بیرون نزند. قد آستین هم نباید زیادی کوتاه یا بلند باشد.

۸. در صورت استفاده از کراوات دقت به خرج دهید که رنگ‌های ملایم و مدل‌های معمولی انتخاب کنید.

۹. کمربند و کفشتان را بالباسی که به تن می‌کنید هماهنگ سازید و سعی کنید که یک رنگ باشند.

۱۰. اگر از زیورآلات استفاده می‌کنید بدانید که چیزهای پرزرق‌وبرق در محیط کار تصویر درستی از شما ارائه نمی‌کند.

 

۶.لباس کار محیط کار

طرز لباس پوشیدن و آرایش-لباس کار محیط کار

اگر در کارخانه یا فروشگاهی کار می کنید  باید از لباس کاری که برای کار کردن در آن محیط مسئولین در نظرگرفته اند استفاده کنید و در مورد کفش نیز در صورت امکان از کفش ایمنی استفاده کنید. هرگز نباید صندل، کفش مخصوص تنیس یا پیاده‌روی بپوشید. در لباس‌های کار هم از اصل سادگی پیروی کنیدیعنی ساده و مرتب لباس بپوشید.

رنگ‌های تیره اقتدار و قدرت را تداعی می‌کنند و رنگ‌های روشن صمیمیت و دوستی  را نشان می‌دهند. اگر می‌خواهید تأثیر بیشتری بر رئیس خود بگذارید لباسی بپوشید که با پروژه کاری موجود هماهنگی بیشتری داشته باشد. با شلوار مناسب می‌توان پشت میز یا کامپیوتر نشت و کارکرد.

 

۷.لباس راحتی خارج از محیط کار

طرز لباس پوشیدن و آرایش-لباس راحتی خارج ار محیط کار

در میهمانی های خودمانی یا غیر رسمی از لباس، راحتی استفاده کنید. لباس غیر رسمی محیط کار برای مردان عموماً شلوارهای تیره‌رنگ به همراه بلوز یقه‌مردانه ساده می شود. یعنی بلوز آستین‌بلند و یقه دکمه‌دار پلیور یقه‌هفت را آقایان ترجیح می‌دهند کفش‌های راحتی می‌توانند انتخاب مناسبی باشند ولی حتماًجوراب به پا کنند. لباس‌های غیر رسمی خارج از محیط کار اغلب مربوط به فعالیت‌های اجتماعی  و دعوت به نهار می‌باشد.

در لباس‌های غیررسمی حق انتخاب بیشتری وجود دارد.با توجه به مناسبت‌های فصل و شرایط هوا می‌توان لباس پوشید. مخصوصاً زمان میهمانی‌هایی که به خوشحالی و سرگرمی می‌گذرد مانند :میهمانی کباب خوران.

 

نتیجه‌گیری :

طرز لباس پوشیدن و آرایش کردن شما بیانگر شخصیت و طرز فکرشما می‌باشد بنابراین در این خصوص باید معقولانه رفتار کرد. آرایش را باید به‌جا و قابل‌قبول انجام داد در این صورت است که باعث برخورد مثبت می‌گردد.

طرز لباس پوشیدن افراد مانند استفاده از کلمات است هرچه لباس زیبا و برازنده باشد مانند کلمات پرمعنی بر دل می‌نشیند.
یک کمد عالی لباس در صورتی مقبول است که با استفاده صحیح از آن لباس‌ها در مجالس باسلیقه و در اذهان میهمانان بدرخشیم. مهم‌ترین موضوع در لباس پوشیدن افراد تأثیر مثبت گذاشتن بر دیگران است. هراز چند گاهی باید کمد لباس‌ها را بررسی کرد و لباس‌های نخواستنی را جدا نمود (یا تنگ‌شده، یا کوتاه شده، یا باگذشت زمان رنگش تغییر کرده، یا در اثر استفاده آراستگی‌اش را ازدست‌داده). دور بریزیم و یا ببخشیم لطفا دیدگاه ارزشمندتان را در قسمت نظرات سایت برای هر مقاله درج نمایید.

 

حتماً بخوانید:مکالمه مؤدبانه

 

فهرست مطالب

دانلودPDFمقاله
به این مطلب امتیاز دهید
4.6/5

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید
این مطالب را هم حتما بخوانید

1 نظر در “طرز لباس پوشیدن و آرایش

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
وبلاگ
خانه

برای دانلود رایگان جزوه آداب معاشرت ایمیل خود را وارد کنید

free-book-download

راهکارهایی برای آموختن و به کار بستن رفتارهایی اجتماعی

لینک دانلود برایتان ایمیل می شود پس برای دانلود ایمیل صحیح تان را وارد کنید.

 

لطفا جهت تایید ایمیل حتماً پوشه اسپم را بررسی نمایید.

دانلود رایگان جزوه آداب معاشرت

free-book-download

راهکارهایی برای آموختن و به کار بستن رفتارهایی اجتماعی در موقعیت های مختلف