<meta name="google-site-verification" content="xD73-MLbzzjfc-o-xUInBv8q1t4YXoe0nZxgTEGBrxk" />
<meta name="google-site-verification" content="xD73-MLbzzjfc-o-xUInBv8q1t4YXoe0nZxgTEGBrxk" />
<!DOCTYPE html> <html lang="en"> <head> <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1"> </head>
img { max-width: 100%; display: block; }

چگونه کاریزماتیک و باجذبه باشیم؟ راهنمای کامل

چگونه کاریزماتیک و باجذبه باشیم؟ راهنمای کامل

۱.چگونه کاریزماتیک و باجذبه باشیم؟

به نظر می‌رسد که برخی از افراد دوست‌داشتنی به دنیا می‌آیند؛ اما همه افراد قادرند کاریزماتیک بودن را در خودشان ایجاد کنند، بدون توجه به ویژگی‌های شخصیتشان. خصوصیاتی وجود دارد که شما با تمرین و استفاده درست از آن‌ها در زندگی‌تان می‌توانید خود را باجذبه، قابل‌اعتماد و مؤثر قلمداد کنید. در این مقاله به اصول ایجاد رفتار کاریزماتیک و باجذبه می‌پردازیم.

 

 

۲.کاریزماتیک به دست آوردنی است نه ذاتی

کاریزماتیک به دست آوردنی است نه ذاتی

آیا شما تابه‌حال با فردی دوست‌داشتنی معاشرت داشته‌اید؛ اما هنوز نمی‌توانید تشخیص دهید که چرا از او خوشتان می‌آید. صدالبته این شخص کاریزما دارد. شما هم می‌توانید برای خودتان کاریزماتیک بودن را بیاموزید و در این مسیر یادگیری تنها کاری که باید انجام دهند تصحیح رفتارتان است. کاریزما با رفتار و گفتار شما ارتباط مستقیم دارد.به شخصیت و ویژگی‌های شخصیتی شما ربطی ندارد. ناخودآگاه، رفتارهای اجتماعی، زبان بدن و نحوه برقراری ارتباط با دیگران همگی در به وجود آوردن کاریزما نقش ایفا می‌کنند.

یک رفتارشناس و نویسنده معروف آمریکایی سرگذشتی در مورد یکی از اشخاص معروف نقل می‌کند که قطعاً اسمش را شنیده‌اید مریلین مونرو در یک روز پرهیاهو با یک عکاس دریکی از ایستگاه‌های متروی در شهر نیویورک وارد می‌شود.می‌توان خاطرنشان کرد که افراد حاضر در ایستگاه توجهشان به حضور یکی از مشهورترین چهره‌های دنیا جلب نشده بود. مریلین سوار یکی از قطارها می‌شود و بدون هیچ جلب‌توجه‌ی تا ایستگاه بعدی با مردم عادی هم‌سفر می‌شود. کبین در تلاش است با پرداختن به این قضیه نکته‌ای را به اثبات برساند.

موضوعی که مریلین قصد داشت عنوان کند این بود که او به‌طور خودخواسته می‌توانست یا همان مونری سحرکننده باشد یا نورما جین بیکرساده (نام اصلیش). در مترو نورما جین بود اما هنگامی‌که وارد پیاده‌روهای شلوغ نیویورک شد مصمم بود که به مریلین مبدل گردد.

او به پیرامونش نگاهی انداخت و به حالت طنزآمیز از عکاس پرسید نمی‌خواهی مریلین را ببینی؟ عکاس بیان می‌کند که او حرکت خاصی انجام نداد فقط موهایش را روی سرش ریخت و ژست گرفت و با این تغییرات ساده، اتفاقاً جذاب می‌نمود. انگار که مانند این باشد که نشانه‌هایی از سحرآمیزی او برای هرکسی جذابیت پیدا کند. زمان هم متوقف‌شده بود مانند تمام افرادی که در اطرافش از سحر او متعجب شده و متوقف‌شده بودند و یک‌دفعه همگان توجهشان به این جلب شد که در کنار یک ستاره سینما ایستاده منتظر قطار بعدی هستند.

بدون شک مریلین مونرو نشاط‌انگیز هم بود. ولی او سعی داشت که این موضوع را به اثبات برساند که کاریزما چیزی اکتسابی است نه چیزی ذاتی که بعد از به دنیا آمدن همراه انسان باشد. مقصود در اینجا این است که مریلین مونرو خود را از درون نورما جین بیکر خودتان ظاهرسازید. مونرو در درون خود شماست اما برای تجلی آن باید بسیار تلاش کنید.

خاطرنشان می‌کنم که در این مسیر نیاز به مقدار اندکی شهامت و ثابت‌قدمی هستید. ساختن رفتار کاریزماتیک پروسه‌ای است که در آن قطعاً باید تمام اعمال خود را باید به‌دقت موردبررسی قرار دهید. امکان دارد از رفتاری که انجام می‌دهید راضی نباشید اما خود را ملامت نکنید. شاید باید همیشه انتظارات خود را موردبررسی قرار دهید.

در این مواقع توانایی تشخیص رفتارهایی را خواهید داشت که باید اصلاح شوند. خاطرنشان می‌کنم که شما نیازی به متحول کردن شخصیت خود ندارید چراکه تنها نیاز دارید که در ارتباط با دیگران ادراک آن‌ها را نسبت به خود تغییر دهید.

۳.برای حضور خود ارزش قائل باشید.

برای حضور خود ارزش قائل باشید.

حضور اساسی‌ترین بُعد از کاریزماست و اعتمادبه‌نفس در رتبه دوم قرار دارد. حضور یعنی با دیگر افراد تعامل سازنده داشته باشید. قطعاً دیگران باید متوجه شوند که کاملاً به آن‌ها توجه خاص دارید؛ اما اگر اعتمادبه‌نفس کافی نداشته باشید در نظر دیگر افراد امکان دارد شخصی خجول یا بی‌توجه جلوه کنید.
ولی بدون حضور، فردی خودپسند جلو می‌نمایید. باید خاطرنشان کنم که هیچ‌چیزی به حد ایده آل خود نمی‌رسد.

قطعاً حضور داشتن، یادآور اساسی‌ترین نکته در مورد به وجود آوردن کاریزما و ایفای نقش آن می‌باشد. این‌که مفهوم حضور در تعامل با شخص شما نیست یا آن‌طور که در کتاب هنر مردانگی گفته‌شده هنگامی‌که به کاریزما فکر می‌کنید امکان دارد که به این موضوع فکر کنید که الزاماً در تلاش باشید که خود را شخصی با کمالات که دیگر را مجذوب نماید جلو نمایید ولی یک‌چیز متناقضی که در مورد کاریزما وجود دارد این است که کاریزما نشان دادن ویژگی‌های خوب نیست بلکه بخشیدن حس خوب از خود به دیگران است.

کاریزمای واقعی موجب می‌شود که دیگران حس مهم بودن داشته باشند. آن‌ها در پایان برقراری ارتباط با شما حس خیلی بهتری از خود نسبت به گذشته می‌کنند. واقعیت این است که ما باید خودمان قبول داشته و دوست بداریم و به ابراز نکات مثبت خودمان اقدام نماییم.

اشخاصی که شما آن‌ها را محبوب و کاریزماتیک تشخیص می‌دهید به شما این اختیار را می‌دهند که خودتان باشید و در مورد خودتان صحبت کنید. مثبت اندیش باشید و بر نفس خودتان قالب باشید و تمام توجه و حواستان را در عین سادگی به آدم‌های اطرافتان بدهید و به‌تمامی اعمال دیگران توجه نشان دهید و تصور کنید که در حال دنبال کردن یک فیلم یا خواندن یک کتاب هستید و به‌این‌ترتیب به آهستگی از شخصیت اول فیلم شناخت پیدا می‌کنید.

تمام توجه و حواستان را باید به‌طرف مقابل بدهید. نکته مهم این است که فقط به گفتن جواب در مقابل سؤال دیگران نیندیشید چراکه امکان دارد به‌پیش داوری بپردازید که نشان‌دهنده عدم توجه به دیگران است و فقط خودتان را برای جواب دادن آماده کرده‌اید.الزاماً باید متعادل باشید و نباید از کار وزندگی بیافتید و فقط به حرفهای دیگران توجه کنید. پی بردن به این نکته که چه بگویید و چطور خود را با اعتمادبه‌نفس به اطرافیان نشان دهید بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

 

۴.به خود مطمئن باشید که از پس هر کاری برمی‌آیید.

به خود مطمئن باشید که از پس هر کاری برمی‌آیید.

هنگامی‌که کاریزماتیک‌تر شوید اعتمادبه‌نفس در استحکام این خصیصه به شما کمک زیادی می‌کند؛ داشتن اعتمادبه‌نفس کافی بسیار مهم است. الزاماً نیازی به مبتکر بودن ندارید. ولی نباید خود را خجول و ترسو جلو دهید. اعتمادبه‌نفس بیان‌کننده حسی مثبتی است که شما از خودتان دارید.
ورزش روزانه، ظاهر آراسته و خوش‌پوش که به شما حس برازندگی بدهد و اظهارنظر در مورد چیزهایی که به‌طور کامل در موردش شناخت دارید در به وجود آوردن اعتمادبه‌نفس کمک شایانی می‌کند.

شما نباید فقط در مورد چیزهایی که از آن‌ها شناخت دارید گفتگو کنید. سعی کنید با دیگران دوستانه رفتار کنید و خود را با اعتمادبه‌نفس و کنجکاو نشان دهید. اکثر ما به گفتگویی دچار می‌شویم که اصلاً از آن موضوع هیچ اطلاعاتی نداریم و در پایان گفتگو فقط به دنبال جوابی می‌گردیم که از خود دفاع کنیم و کم نیاوریم، به‌جای اینکه به دیگران بفهمانیم که ندانستن یک موضوعی هیچ اشکالی ندارد.اگر شما روش رفتاری خود را از دفاع محض به حالت کنجکاوی مبدل نمایید. فرد با اعتمادبه‌نفس جلو می‌کنید که از ندانستن موضوعی خاص به هم نمی‌ریزد.

مهم‌تر از این‌ها، این است که کنجکاوی اصل حضور را متضمن می‌شود. در این هنگام شما در ذهن خود مدام در حال پیدا کردن جواب نیستید؛ بنابراین به‌طورقطع در تعامل با دیگران هستید.افراد مشتاق و کاریزماتیک همواره در زندگی خود اهداف مهمی را برای دستیابی تعیین می‌کنند این خصیصه هنگامی نمایان می‌شود که شما این‌طور جِلو می‌کنید که هیچ کاری برای انجام دادن ندارید یا بی‌انگیزه شده‌اید.

لزوماً نباید شور و اشتیاق خود را نشان دهید بلکه قطعاً با اطمینان کامل این فکر را در خود جا بیندازید که برای انجام هر کاری مصمم و پر اشتیاق هستید. بزرگان سخنرانی و ایجاد انگیزه همیشه بر این موضوع تأکیددارند که «در فکر انجام کاری باشد که به شما انگیزه می‌دهد و آن را عملی کنید».

هدف و جایگاه مهمی را برای خودتان تعیین کنید و با آن روزگار بگذرانید. افراد دوستدارند که بی‌هدف زندگی نکنند وزندگی خود را به بطالت نگذرانند. بلکه هدفمند باشند و خود را برای رسیدن به هدفشان معتقد بدانند و بر این موضوع مهم باوری راسخ داشته باشند. دررسیدن به هدف به خود اعتماد داشته باشند.

باید نشان دهید که در مسیر به دست آوردن هدفتان هیچ تردیدی به خود ندارید. باید طوری رفتار کنید که قطعاً میدانید که به چه جهتی حرکت می‌کنید حتی، ۱۰۰ درصد به مسیرتان اعتماد دارید. شاید ندانید که به کدام سمت در حال حرکت هستید، ولی باید به دیگران بفهمانید که مسیر درست را تشخیص می‌دهید. وقتی قرار است که کاری را انجام دهید نهایت دقت را در انجام آن به کار بگیرید.

اکثر افراد زمان‌هایی که در حال انجام کاری بوده‌ایم که با خود می‌اندیشیدیم که این کار بی‌نتیجه است این زمان‌ها را فراموش کنید. در این لحظات است که رفتار شما به طرز مشهودی تغییر می‌کند.شما ممکن است دچار لغزش شده باشید و اطرافیان به‌سرعت توجهشان به آن جلب شود. اعتمادبه‌نفس به این معنی است که شما از خودتان و رفتارتان راضی هستید و رضایت دارید و مهم نیست که این راضی بودن به چه معناست.

افراد، انسان‌های با اعتمادبه‌نفس را دوست دارند چراکه شاید بقیه خصوصیاتشان جذاب نباشد. اگر بتوانید اعتمادبه‌نفس خود را پرورش داده و تقویت کنید، برای کاریزماتیک بودن قدم مهمی برداشته‌اید.

 

۵.بر یک گفتگو درست تسلط داشته باشید.

بر یک گفتگو درست تسلط داشته باشید

اشخاص کاریزماتیک درک کرده‌اند که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند. آن‌ها می‌دانند که چگونه یک گفتگو را جلو ببرند و آن را در مسیر درست ادامه دهند و موجبات آرامش بقیه را فراهم می‌کنند. اگر مبنای چگونگی یک گفتگوی با دیگران را نمی‌دانید باید روی خودتان کارکنید. به نظر کار سختی می‌آید، اما اگر شجاعت به خرج دهید و خجول بودن را از خود دور کنید، به نتایج خیلی مثبتی دست پیدا می‌کنید.

قطعاً در اقدامی‌های اول سختی می‌کشید و حس خوبی نخواهید داشت ولی همین حس باعث می‌شود مسیر پیشرفت را پیدا کنید. اگر تابه‌حال ندانسته‌اید که چگونه یک گفتگو را شروع کنید، از خودتان خلاقیت نشان دهید.در آغاز به این موضوع فکر کنید که چه موضوعاتی را می‌خواهید موردبررسی قرار دهید و چه موضوعاتی خوشایند شما نیست اگر موضوعی باعث ناراحتی شما می‌شود، قطعاً برای دیگران هم حس خوبی به آن‌ها نخواهد داد.

عالی می‌شود در گفتگوها خود را شخصی متواضع و بانزاکت نشان دهید. به‌جای اینکه خود را فردی هوشمند به نظر برسانید، مؤدب بودن و متواضع بودن را که یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های کاریزماست را به نمایش بگذارید. اگر نمی‌دانید که مکالمه رودررو را چگونه آغاز کنید. یا شایدم می‌ترسید که موضوع ناخوشایندی را مطرح کنید. از قانون، تاریخ وادبیات و غیره… کمک بگیرید و از هر اقدامی برای از بین بردن سکوت ناخوشایند استفاده کنید.

سخنران خوب می‌داند که چگونه حال اکثر افراد حاضر در یک محفل را مثبت نگهدارد. آن‌ها تجربیاتشان را بیان می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند و به‌قول‌معروف قصه‌گوهای حرفه‌ای هستند.از طنز برای گرم کردن جلسات گفتگو استفاده می‌کنند و واقعاً مهم هم نیست که چه می‌گویند. مهم این است که چگونه می‌گویید اگر درزمینهٔ بیان طنز مهارت ندارید از این ابزار استفاده نکنید. اگر از خیر گفتن آن بگذرید هیچ اتفاق بدی هم نمی‌افتد.

یک کمدین را متصور شوید که طنزهایش حضار را به خنده وا‌نمی‌دارد، هیچ‌چیز بدتر از این کشنده کاریزما نیست؛ بنابراین باید در انتخاب طنزهایتان نهایت دقت را داشته باشید. ولی طنزپردازی که به طنزها، جوک‌ها و شوخی‌هایش اعتماد کامل دارد که می‌گیرد، شخصیت کاریزماتیکی دارد.

هنگامی‌که شوخی‌هایش در دل همه‌جا می‌گیرد و همه را به خنده وامی‌دارد، به محبوب‌ترین و باجذبه ترین فرد جمع مبدل می‌گردد؛ و نکته کلیدی آخر سؤال بپرسید، افراد دوست دارند که شنیده بشوند.دریکی از مقالات در وب‌سایت فوربس نوشته‌اند که «پرسیدن سؤال، فرصتی است عالی که در اختیار شما قرار می‌گیرد تا به شخصیت دوست‌داشتنی جمع تبدیل شوید».

فردی که سؤال می‌کند، معمولاً کنترل محفل را به عهده می‌گیرد و افرادی که سؤال با تعقل و هوشمندی مطرح می‌کنند، همیشه به‌عنوان فردی باهوش و مبتکر شناخته می‌شوند این از خصایصی است که به افزایش کاریزما در شما کمک شایانی می‌کند.برای من بسیار اهمیت دارد سؤال خوب پرسیدن به نسبت خوب پاسخ دادن به دانش کمی نیازدارد و گاهی کسانی که سؤالات بسیاری مطرح می‌کنند غالباً احساس خیلی بهتری به دیگران می‌دهند. به مجریان نمایش‌های تلویزیونی که میزگرد برای گفتگو دارند توجه کنید.

آن‌ها جز محبوب‌ترین و کاریزماتیک‌ترین اشخاص روی زمین هستند و همین امر موجب شده که به چنین حرفه‌هایی مشغول شوند. آن‌ها بامزه هستند ولی در اکثر مواقع اقدامی جز پرسیدن سؤال از مهمان ندارند اما از منظر بینندگان افرادی به‌حساب می‌آیند که کنترل برنامه را در دست دارند. در حقیقت کاریزما به این معنی است که شما بیشتر از دیگران اطلاعات کسب کنید تا اینکه دیگران از شما بدانند.

 

۶.ارتباط چشمی را به‌خوبی برقرار کنید.

Make good eye contact ارتباط چشمی را به خوبی برقرار کنید.

اکثر اوقات تماس چشمی به‌خوبی قادر است خیلی بیشتر از هر کلمه‌ای با دیگران تعامل ایجاد کند. تماس چشمی درست، نشان‌دهنده این است که شما با توجه گوش می‌دهید و به شخص مقابلتان توجه کامل دارید و او را به‌عنوان فردی منحصربه‌فرد پذیرفته‌اید.

نگاه کردن به اطراف و یا تغییر دائم سمت نگاه این پیغام را به شخص مخابره می‌کند که شما به ایشان توجه نمی‌کنید و حواس و تمرکزتان اینجا نیست. تماس چشمی درست می‌تواند به شما کمک کند البته ناگفته نماند تماس چشمی خیلی زیاد هم می‌تواند اثری بد روی شخص بگذارد ولی تماس چشمی خیلی کم هم می‌تواند بی‌اثر باشد.

شما با روش آزمون‌وخطا می‌توانید میزان مناسب تماس چشمی را به دست آورید که می‌تواند از روش‌های زیر تبعیت کرد «… در تلاش باشید که تماس چشمی را برای چند ثانیه بیشتر برقرار نمایید چه احساسی می‌کنید؟ عکس‌العمل شخص مقالبتان چیست؟ خاطرنشان می‌کنم که شما فرصت‌های بسیاری برای آزمایش این وضعیت خواهید داشت…» این آزمون را بر روی سرایدار، آبدارچی و حراست شرکت و در محل زندگی‌تان اجرا کنید.

برحسب تجربه مقدار تماس چشمی مناسب را به دست می‌آورید. اینکه چطور تماس چشمی برقرار کنیم به‌اندازه مدت آن حائز اهمیت است. اگر نمی‌دانید که تماس چشمی را بدون رساندن حس منفی برقرار کنید، به رنگ چشم فرد مقالبتان توجه فرمایید و این موضوع را به یک عادت مبدل نمایید که این‌گونه ارتباط چشمی باعث می‌شود که شما فردی با اعتمادبه‌نفس و قوی جلو نمایید نه یک فرد منفی و عجیب.

 

۷.به زبان بدنتان تسلط کافی داشته باشید.

به زبان بدنتان تسلط کافی داشته باشید

افراد کاریزماتیک حس‌های خود را به شیوه‌های گوناگون بیان می‌کنند. کمک گرفتن از زبان بدن و برای تأکید و به نمایش گذاردن حس‌ها و کلام می‌تواند کمک قابل‌توجهی به شما کند. هیچ‌کسی شخصی را که مثل جسم بی‌جان می‌ایستد جذاب و خواستنی نمی‌داند.

اساسی‌ترین نکته این است که تبسم را از یاد نبرید. افراد خوش‌رو و گرم، جذاب‌تر و محبوب‌تر از افراد عصبانی و بی‌توجه هستند. اگر نمی‌دانید که چگونه زبان بدن را شروع کنید؟ می‌توانید از کتاب‌های زیادی که در این زمینه وجود دارد کمک بگیرید و مطالعه نمایید.

و یا به افراد و حیوانات خانگی که می‌شناسید توجه کنید و به فیزیک آن‌ها دقت کنید. به مادربزرگتان که وقتی بعد از زمانی طولانی با شما دیدار دارد و دستانش را بلند می‌کند و زانوهایش را خم می‌کند. یا سگ خودم که وقتی در پایان روزبه خانه‌برمی گردم با خوشحالی به رقص درمی‌آید. را می‌توان نام برد.

افراد از کنارهم بودن یا حیواناتی که مجموعه‌ای از زبان بدن را وسیله ابراز حسی خود می‌کنند، خوششان می‌آید. شما و هیچ‌کسی در موقعیت‌های جدی زندگی نمی‌خواهید مانند یک دلقک رفتار کنید. واقعاً باید حرکاتی که در واکنش به یک اتفاق می‌گیرد یا برای مواقعی خاص مناسب هستند، باجذبه و دلربا باشند.

شما باید اطلاعات کافی از رفتارهای بد، هم داشته باشید مانند که شما سرتان را تکان می‌دهید تا به فرد مقابل این را بفهمانید که در حال گوش دادن به صحبت‌هایش هستید؛ اما سعی می‌کنید به‌اندازه و متناسب سرتان را تکان دهید اگر بیش‌ازحد این کار را انجام دهید امکان دارد شخص مقابل برداشت منفی از رفتار شما داشته باشد.

اشخاص هرلحظه در حال بررسی رفتار و حرکات شما هستند بنابراین با کسب آگاهی، از بروز بزرگ‌ترین خطاها که به نفع شماست جلوگیری کنید. اگر پی نبریده‌اید که چکاری از شما سرزده که نامناسب بوده از دوستان و کسی که اعتماد زیادی به او دارید مشورت گرفته و بپرسید.

گرچه حقیقت تلخ است ولی اگر از اشتباهاتتان مطلع نشوید نمی‌توانید در جهت رفع آن‌ها اقدام نمایید؛ مانند یک هنرپیشه باشید سعی کنید با روش‌ها ازلحاظ ذهنی دقیقاً از رفتار خودآگاهی به دست آورید. اگر احساس می‌کنید که آگاهی از رفتارتان را از دست می‌دهید، مکث کنید و به حس ششمتان متمرکز شوید این عمل به شما کمک می‌کند که مانند یک ارزیاب از بالا به پایین همه اعمالی که بدنتان انجام می‌دهد را موردبررسی قرار دهید. شاید کج ایستاده‌اید یا با دستتان با چیزی بازی می‌کنید؟ اطلاعات خود را افزایش دهید و رفتار و زبان بدن را رعایت کنید.

 

۸.وقتی شک می‌کنید مقلد شوید.

وقتی شک می‌کنید مقلد شوید

مقلد بودن شیوه‌ای آسان برای کاریزماتیک بودن است. با انطباق رفتارهای فیزیکی و مقدار انرژی شخص مخالف متوجه واکنش مثبت او می‌شوید. لزوماً نباید با تمام صحبت‌ها و اعمال او نظر مثبت داشت تنها کافی است مقداری به شیوه او رفتار کنید معمولاً این روند به‌صورت رخ می‌دهد لذا با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی برای بالابردن میزان دوست داشتن آسان‌ترین شیوه است.

همچنین می‌توانید از رفتارهای محبوب اطرافتان تقلید نمایید در مبحث کاریزما دیدن یک عامل مهم ضروری است. لزوماً به اشخاصی توجه کنید که در نظرتان کاریزماتیک هستند. لزومی ندارد که دقیقاً رفتارهای آن‌ها را تقلید کنید لذا باید رموزشان را بیاموزید و آن‌ها را زیر زره بین قرار دهید و با شرایط خودتان هم‌سطح کنید تا با شما متناسب شوند این مورد می تواند پروسه آزمون‌وخطا باشد.

به هالیوود یا هرجایی که در نظرتان پر از اشخاص کاریزماتیک هست توجه نمایید و رفتار و کردار آن‌ها را بررسی کنید قطعاً برخی از آن‌ها امکان دارد که خودگرا باشند ولی امکان اینکه شما بتوانید خصایص و کاریزماتیک بودن و تأثیرگذاری آن‌ها را متوجه شده و بیاموزید و به اجرا درآورید زیاد است.

از اشخاصی که در نظرتان محبوب هستند تقلید کنید با این روش، یک یا دو راه محبوب بودن را می‌آموزید. شما قادر هستید که محبوب‌تر و کاریزماتیک‌تر شوید و متحول کردن خودتان درراه جذب محبوبیت به آن مقدار که در نظر دارید خیلی فاصله ندارید و قطعاً می‌توانید به آهستگی بر آن مسلط شوید در این صورت مشاهده می‌کنید که چطور به درک و دریافت دیگران از خود کمک شایانی می‌نمایید.

 

نتیجه گیری:

 

حتمابخوانید: چگونگی برقراری ارتباط با دیگران+ آموختن۱۱ نکته واقعا کلیدی

دانلودPDFمقاله
به این مطلب امتیاز دهید
4.6/5

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید
این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
وبلاگ
خانه

برای دانلود رایگان جزوه آداب معاشرت ایمیل خود را وارد کنید

free-book-download

راهکارهایی برای آموختن و به کار بستن رفتارهایی اجتماعی

لینک دانلود برایتان ایمیل می شود پس برای دانلود ایمیل صحیح تان را وارد کنید.

 

لطفا جهت تایید ایمیل حتماً پوشه اسپم را بررسی نمایید.

دانلود رایگان جزوه آداب معاشرت

free-book-download

راهکارهایی برای آموختن و به کار بستن رفتارهایی اجتماعی در موقعیت های مختلف