<meta name="google-site-verification" content="xD73-MLbzzjfc-o-xUInBv8q1t4YXoe0nZxgTEGBrxk" />
<meta name="google-site-verification" content="xD73-MLbzzjfc-o-xUInBv8q1t4YXoe0nZxgTEGBrxk" />
<!DOCTYPE html> <html lang="en"> <head> <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1"> </head>
img { max-width: 100%; display: block; }

۱۰ خصیصه مشترک افراد کاریزماتیک

۱۰ خصیصه مشترک افراد کاریزماتیک

۱۰ خصیصه مشترک افراد کاریزماتیک

در بررسی اول می‌توان کاریزما را یک انرژی و نیروی مغناطیسی در نظر گرفت. بااین‌حال نباید در وجود این نیروی نامریی شک کرد؛ اما اظهارنظر در مورد آن چندان کار آسانی نیست. برخی از افراد کاریزما را خصوصیتی ذاتی می‌دانند که در هنگام به دنیا آمدن در وجود برخی از آدم‌ها نهفته است که این نگرشی اشتباه می‌باشد؛ و ممکن است در دیگران این نیروی نامریی وجود نداشته باشد.

لذا کاریزما انرژی دروغینی که ممکن است مختص به بعضی از افراد برجسته باشد نیست. بالعکس ترکیب خوشایندی از ویژگی‌های اکتسابی است. درواقع مهارتی اجتماعی است که می‌توان آن را آموخت در این مقاله با ۱۰ خصیصه مشترک افراد کاریزماتیک آشنا می‌شوید. در ادامه با ما همراه باشید.
کاریزما: قابلیت القا شور و شوق و علاقه یا تأثیرگذاری بر دیگران به‌موجب کسب محبوبیت یا اثرگذاری شخصی می‌توان بیان کرد. این قابلیت هم قابل وصف کردن هست و هم می‌شود آن را آموخت.

من در دوران کودکی و نونهالی از خجولی بسیار رنج می‌بردم. هنگام رویارویی با افراد جدید دست‌وپایم را گم می‌کردم و تقریباً می‌توان گفت تا ده‌سالگی در جمع ساکت بودم. سرانجام یک روز با خودم گفتم این وضعیت من آخر تا کی می‌خواهد ادامه پیدا کند؛ که در جمع نادیده گرفته می‌شدم و این موضوع داشت برایم گران تمام می‌شد که تصمیم گرفتم به بیان عقایدم بپردازم.

همین‌الان من به‌عنوان پایه‌گذار شرکتی که مدیران و کارآفرینان را به افراد قدرتمند در هنگام تعامل با دیگران تبدیل می‌کند هستم. به این موضوع پی برده‌ام که یک خصیصه در اکثر این افراد مشترک است؛ و آن این است که همه خواستار این هستند که کاریزماتیک و تأثیرگذار باشند.

سؤالی که اکثر این افراد از خود می‌پرسند این است که «چگونه می‌توانم تأثیرگذار یا کاریزماتیک بودن را آموخت؟» دست و پاچلوفتی بودنم در سال‌های نونهالی در حقیقت یک موهبت بود چون اکنون پی برده‌ام که می‌توانم این مهارت را بیاموزم.

این آموزش برای بسیاری از افراد خیلی زود صورت می‌گیرد. ولی برای من و خیلی‌های دیگر که مثل من بوده‌اند بیشتر به اختراع چیزی جدید می‌ماند. کاریزما را نمی‌توان خیلی شیک و آکبند در یک جعبه قشنگ چید و به فردی هدیه داد. به شخصیت و فیگور و منصب شغلی و حرفه‌ای و موقعیت اقتصادی هم ارتباطی ندارد.

در بررسی‌هایی که در دانشگاه ام آی تی صورت گرفته است. پی برده‌اند که ایجاد تعامل با مردم، همان چیزی است که تولیدکننده کاریزماست. بله کاریزما در حقیقت مهارتی اجتماعی است که مثل همه مهارت‌های دیگر یادگرفتنی است.

آیا شما هم قصد دارید که شخصیتی کاریزماتیک داشته باشید. این موارد توصیه‌هایی هستند که برای به دست آوردن شخصیت کاریزما یادگیری‌شان الزامی است؛ که مدیر باشند یا نباشند.

 

۱. تمرکز داشته باشید.

تمرکز داشته باشید

متوجه باشید که رفتار مانند جریان برق است؛ که همه انسان‌ها را به هم وصل می‌کند هنگامی‌که فردی در حال سخنرانی کردن است یا مدیریت جلسه‌ای را در دست دارد یا در حال تلاش بر ای گفتگو است برازنده نیست که تمرکز بر روی جلسه نداشته باشد. توانایی حواس‌جمعی و در هنگامی‌که فکرتان جای دیگری است. جمع‌کردن تمرکز به حال حاضر جلسه رویه مدیریتی است که نیازمند تمرین زیاد می‌باشد.

 

۲. انسانیت را در هر شرایطی اولویت اول خود قرار دهید.

انسانیت را در هر شرایطی اولویت اول خود قرار دهید

مدیرانی که روابط انسانی را در درجه اول قرار می‌دهند ازنظر دیگران معتمدتر هستند نسبت به کسانی که معروفیت را مقدم می‌دانند. نگاه دقیق به چشمان شخص مقابل زمان زیادی نمی‌طلبد وقتی‌که شخصی در مقابلتان نگاهی سریع می‌کند و سریع نگاهش را برمی‌دارد به افکار خودش بازمی‌گردد او قطعاً توجهش جلب می‌شود.مقصودم حسی است که فرد با صرف لحظاتی اندک در مقابل برقراری ارتباط چشمی با شخص مقابل در او ایجاد می‌کند.

 

۳. اشخاص را از درونشان بیرون بکشید.

اشخاص را از درونشان بیرون بکشید

یکی از توانمندی‌های اشخاص کاریزماتیک این است که تعامل با دیگران برایشان خوشایند است. آن‌ها این عمل را با کنجکاوی و سؤال کردن، گوش دادن و مثبت اندیشی با اجرا درمیاورند. آدم‌های خوش‌تیپی که مشتاقانه به شنیدن صحبت‌های شخص مقابل توجه کامل ابراز می‌کنند، کاریزمای ذاتی دارند.
آن‌ها در گفتگو با ارباب‌رجوع و معرفی کالا و خدماتشان عالی عمل می‌کنند. اگر در مورد افراد دیگر کنجکاوی نکنید به‌احتمال‌زیاد در صحبت‌ها با ایشان مشکل خواهید داشت.

 

۴. به حرکات بدنتان توجه کافی داشته باشید.

به حرکات بدنتان توجه کافی داشته باشید

از مهم‌ترین علامت غیرکلامی تعامل با دیگران می‌توان به آهنگ گرم صدا، حالت بشاش چهره، حرکات غیرکلامی ساده و دوستانه و رو به شخص مقابل ایستادن را می‌توان نام برد. قطعاً صمیمانه برخورد کردن و فشردن دست هم می‌تواند به شروع یک رابطه موفق هم کمک شایانی بنماید.

 

۵. خویشتنِ قدرتمند واقعی خود را از دل ضعف بیرون بکشید.

خویشتنِ قدرتمند واقعی خود را از دل ضعف بیرون بکشید

اکثر مدیران اجرایی شرکت‌ها که به من مراجعه می‌نمایند به کمک تجربه و منطق خودشان در تعامل با دیگران مطمئن نیستند. ولی هنگامی‌که پی می‌برند باکار کردن روی خودشان می‌توانند قابلیت‌هایی مانند یک رهبر خوب بودن را در وجودشان بالا بیاورند، بسیار شگفت‌زده و متعجب می‌شوند.
شرح یک داستان فردی می‌تواند. ارتباط خیلی قوی در تعامل با دیگران باشد. قابلیت کمک کردن به دیگران از طریق اشتراک‌گذاری تجربیاتتان در کل زندگی‌بخش مهمی از مدیریت درست و کسب موفقیت را نشان می‌دهد.

 

۶. سعی در فریب دادن کسی نداشته باشید.

سعی در فریب دادن کسی نداشته باشید

هیچ‌وقت در فکر این نباشید که بتوانید با ادا درآوردن کسی را فریب دهید که دستتان خیلی زود رو می‌شود. مغزمان ناسازگاری را در مدت‌زمان بسیار کوتاهی می‌فهمد. قبل و بعد از انجام هر کاری فقط درصدد یادگیری باشید. واقعیت زندگی در میزان جلو بردن توسعه فردی و خودآگاهی خلاصه می‌شود.

 

۷. عاشقانه زندگی نمایید.

عاشقانه زندگی کنید.

افراد کاریزماتیک با تمام حسشان زندگی را دوست می‌دارند. همیشه بشاش هستند نه معترض. بشاش بودن و کنجکاوی از خصیصه‌های بارز آن‌هاست. پر جنب و جوشند و می‌درخشند و این ویژگی‌ها را به افراد دیگر انتقال می‌دهند.برای بروز قدرت کاریزما تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که متبسم شوید. وقتی به مردم تبسم تحویل می‌دهید در پاسخ تبسم تحویل می‌گیرید؛ زیرا ساختار طراحی انسان به‌گونه‌ای است که انرژی اطراف را جذب می‌کند.افرادی که عاشقانه زندگی می‌کنند. کاریزماتیک هستند. چراکه فضا را پر از انرژی مثبت اندیشی می‌کنند.

 

۸. جز به بهترین راضی نشوید.

جز به بهترین راضی نشوید

افراد کاریزماتیک، از دیگران توقع بهترین‌ها رادارند. پتانسیل افراد را تشخیص می‌دهند و به تشویق افرادمی پردازند تا در جهت نیل به اهدافشان قدم بردارند به‌قول‌معروف به آن‌ها انگیزه بدهند در این صورت است که آن‌ها شمارا خیلی دوست خواهند داشت.

 

۹. همیشه امیدوار باشید.

همیشه امیدوار باشید

افراد کاریزماتیک بسیار دوراندیش هستند که می‌توانند با ترسیم آینده‌ای بسیار درخشان تر از امروز در فکر و ذهن افراد با آن‌ها تعامل ایجاد نمایند. برای آن‌ها فراهم کردن آینده‌ای پر از فرصت‌های عالی هست و رؤیاهایشان قابل‌اجراست. آن‌ها خوش‌شانسی و اقبال خوب را به افراد اطرافشان القا می‌کنند و باعث افزایش روحیه بقیه می‌شوند.آن‌ها به شرایط حال حاضر توجه دارند اما به عزم راسخ در جهت پیشبرد اهدافشان تلاش می‌کنند و تسلیم نمی‌شوند.

 

۱۰. دیگران را در اموالتان سهیم کنید.

دیگران را در اموالتان سهیم کنید

افراد کاریزماتیک در حقیقت با شریک کردن دیگران در آگاهی‌ها، اموال، ایده‌ها، شرایط و فرصت‌های ویژه خودشان برای دیگران ارزش خاصی قائل می‌شوند. افراد کاریزماتیک خیلی خوب از قدرت اتحاد و همبستگی با دیگران آگاه هستند و بهره می‌برند و برای آن ارزش قائل‌اند.
چراکه راه‌اندازی مثلاً یک کسب‌وکار به‌تنهایی قابل‌اجرا نیست پس صادقانه دیگران را در همه فرصت‌های مطلوب زندگی‌شان شریک می‌کنند و تنها نیستند. مهم‌ترین اصل در کاریزماتیک بودن کمک‌رسانی به دیگران و خیر رساندن به آن‌ها است.

 

نتیجه گیری:

افراد کاریزماتیک سعی می کنند در موضوعات مختلف تمرکز داشته باشند. دوستی و انسانیت را در درجه اولویت خود قرار می دهند تا بر روی دیگران تاثیر مثبت بگذارند. در موقعیت های مناسب از زبان بدن درست استفاده می کنند. از درون در خود انقلابی به پا می کنند تا به بهترین ورژن خود تبدیل شوند. از دل ضعف خویشتن قدرتمند خود را بیرون می کشند. همیشه صادقانه رفتار می کنند. عاشق هم هستند. همیشه امیدوار هستند و خیلی سعی در درک دیگران دارند.

 

حتمابخوانید: چگونه کاریزماتیک و باجذبه باشیم

 

دانلودPDFمقاله
به این مطلب امتیاز دهید
4.6/5

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید
این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
وبلاگ
خانه

برای دانلود رایگان جزوه آداب معاشرت ایمیل خود را وارد کنید

free-book-download

راهکارهایی برای آموختن و به کار بستن رفتارهایی اجتماعی

لینک دانلود برایتان ایمیل می شود پس برای دانلود ایمیل صحیح تان را وارد کنید.

 

لطفا جهت تایید ایمیل حتماً پوشه اسپم را بررسی نمایید.

دانلود رایگان جزوه آداب معاشرت

free-book-download

راهکارهایی برای آموختن و به کار بستن رفتارهایی اجتماعی در موقعیت های مختلف