<meta name="google-site-verification" content="xD73-MLbzzjfc-o-xUInBv8q1t4YXoe0nZxgTEGBrxk" />
<meta name="google-site-verification" content="xD73-MLbzzjfc-o-xUInBv8q1t4YXoe0nZxgTEGBrxk" />
<!DOCTYPE html> <html lang="en"> <head> <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1"> </head>
img { max-width: 100%; display: block; }

رهنمودهایی برای زندگی خوب و ایده آل

رهنمودهایی برای زندگی

۱.رهنمودهایی برای زندگی

پیشرفت‌های علمی و پزشکی در طول سال‌ها موجب فشارهای روحی و جسمی که در اثر افزایش جمعیت خبرهای رسانه‌ای منجر به ایجاد مشکلات جدید شده است. در ایجاد مشکلات جدید مردم بد عمل نمی‌کنند بلکه فشارهای زندگی مدرن، زندگی مدنی را دشوار کرده است. بهره بردن آگاهانه از قوانین اجتماعی در زندگی روزمره در اجتماع کنونی با انواع خواسته‌هایش از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مقاله از وب سایت راز هستی به ذکر رهنمودهایی برای زندگی بهتر می‌پردازیم با ما همراه باشید.

 

۲.آداب اجتماعی

آداب اجتماعی و آداب معاشرت و هم به زمان بستگی دارد و هم به شرایط خاص و هم به توقعات مردم ولی در اصل مجموعه‌ای است از شعور، بزرگی روح و قوانین که به انسان‌ها کمک می‌کند در تعاملاتشان سنجیده و باملاحظه عمل کنند اگرچه این آداب متغیرند ولی بر اساس اصولی همچون احترام، ملاحظه و صداقت مشخص گردیده‌اند.

 

۳.احترام در رهنمودهایی برای زندگی

یعنی درک ارزش افراد به‌عنوان انسان‌های تشکیل‌دهنده اجتماع، بدون در نظر گرفتن سابقه، نژاد یا اعتقادات آن‌ها همچنین تحقیر نکردن انسان‌هابه خاطر عقاید و نظراتشان، خودداری از خندیدن درباره نژاد یا شخصیت انسان‌ها، خودداری از تعصب، حفظ بی‌غرضی و روشن‌فکری از طریق حاضرشدن به‌موقع سر قرار، پوشش مناسب و توجه به افرادی که در کنارمان هستند نشان می‌دهد احترام گذاشتن به خود همچون احترام گذاشتن به دیگران دارای اهمیت می‌باشد.

جدا از تعصب و تکبر یا تحمیل عقیده خود به دیگران و این احترام گذاشتن روشی است که اعتمادبه‌نفس را به دیگران القا می‌کند. و برای ویژگی‌های جسمانی و استعدادهای فردیش ارزش قائل است و پی می‌بردکه در احترام گذاشتن آنچه مهم است اصالت و شخصیت است.

 

۴.ملاحظه

رهنمودهایی برای زندگی خوب و ایده ال- ملاحظه

رفتار سنجیده، نمودی از ملاحظه است وقتی سنجیده عمل می‌کنیم فکر می‌کنیم درباره آنچه می‌توانیم برای دیگران انجام دهیم و کارهای ما چه تأثیراتی بر افراد می‌گذارد. ملاحظه کردن ما را به سمت کمک کردن به دوست و غریبه نیازمند به کمک، قدردانی، تعریف و تشویق سوق می‌دهد. مهربانی و ملاحظه کردن یکی است با این تفاوت که در مهربانی گرمای قلب راهم انعکاس می‌دهیم.

 

۵.صداقت در رهنمودهایی برای زندگی

وجود صداقت موجب صادق بودن و اصیل رفتار کردن می‌شود. صداقت یعنی تدبیر اندیشیدن و همدلی برای  حقیقتی مثبت و به زبان آوردن آن یا عمل کردن به آن بدون احساس شرمندگی یا درد و رنج. مهربانی و بزرگواری از بخش‌های رفتار بانزاکت محسوب می‌شود. اشخاص بزرگوار کاری می‌کنند که اطرافیانشان احساس موردپذیرش بودن را درک کنند و در دنیای بزرگواری احساس راحتی کنند.

 

۶.اعمال و نگرش

رهنمودهایی برای زندگی خوب و ایده آل- اعمال و نگرش

افراد بانزاکت با همدیگر احساس همدلی می‌کنند و با احساسات هم ارتباط برقرار می‌کنند. افراد بانزاکت دقیق به حرف‌های دیگران گوش می‌دهند. و به اطرافشان خوب توجه می‌کنند. و هرآن چه که می‌بینند به خاطر می‌سپارند. بانزاکت‌ها افرادی انعطاف‌پذیر هستند.

رفتارشان را با نیازها و احساسات دیگران هماهنگ می‌کنند. این افراد تشخّص و اصالت خود را حفظ می‌کنند و صفت زیبای بخشندگی را در خود پرورش داده‌اند. و می‌دانند که هیچ‌کس کامل نیست. و آن‌ها هرگز به دلیل کار اشتباه فرد باعث خجالت او نمی‌شوند و قضاوت نمی‌کنند.

 

۷.اهمیت آداب اجتماعی در رهنمودهایی برای زندگی

آداب اجتماعی متغیر است و در طول زمان تغییر می‌کند. و بهترین روش‌های زمانِ ما را منعکس می‌کند. آداب اجتماعی برای صحیح رفتار کردن نیست. بلکه رهنمودهایی است که احساس راحتی را در انسان نشان می‌دهد. آداب اجتماعی برای همه است. هم برای متمول و مرفه و همه افراد در طبقات مختلف اجتماع و برای همه گروه‌های اجتماعی و همه سنین است.

آداب اجتماعی صحیح سرمایه‌ای ارزشمند است که برای به دست آوردنش نیازی به هزینه کردن ندارد. و همچنین جاری است و تا ابد باقی می مانند. آداب اجتماعی در طول زمان و محدوده مرزهای فرهنگی تغییرمی‌کند ولی اصول آن فراگیر و پایدار است. آداب اجتماعی متکبرانه نیست و از تظاهر و تکلف به دور است. فرد مؤدب خود واقعی‌اش را نشان می‌دهد و به دیگران به دیده‌ی تحقیر نگاه نمی‌کند.

 

نتیجه گیری :

زندگی موهبتی الهی برای انسان است ولی این موهبت زمانی که تحت تأثیر فشار زندگی مدرن قرار می‌گیرد باعث مشکل شدن زندگی مدنی می‌شود. بهره‌مندی آگاهانه از قوانین زندگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که افراد بشر با انتخاب روش‌های غیررسمی مانند طرز لباس پوشیدن‌های مختلف یا ایجاد سرگرمی‌های متنوع از آن بهره مند می‌شوند.

در آداب معاشرت اجتماعی که به زمان و شرایط خاص بستگی دارد و هم به میزان توقعات افراد. این توقعات شعور و بزرگی روح و قوانین هستند که انسان را وادار می‌کند سنجیده و باملاحظه اقدام کند. انسان‌ها افرادی متغیر هستند ولی اصول کلی در زندگی آن‌ها احترام، ملاحظه و صداقت می‌باشد در قوانین اجتماعی احترام به معنی درک ارزش افراد بدون در نظر گرفتن نژاد، سابقه و اعتقادات آن‌ها می‌باشد که نباید مورد تحقیر قرار گیرند.

همچنین خودداری از تعصب و حذف بی‌غرضی و روشن‌فکری را از طریق به‌موقع سر قرار رفتن به تصویر می‌کشیم، باید در نظر بگیریم که توجه به افرادی که در کنارمان هستند و حفظ شخصیت آن‌ها بسیار اهمیت دارد.

در مناسبت‌های اجتماعی لازم به ذکر است که ملاحظه کردن و مهربانی یکی است با این تفاوت که در مهربانی گرمای قلب خودمان را به دیگری انعکاس می‌دهیم همچنین صداقت و تدبیر اندیشیدن حقیقتی مثبت و بدون درد و رنج است. آداب اجتماعی برای همه طبقات جامعه می‌باشد و جزء اصول پایداری است که هم جاری است و هم تا ابد باقی می‌ماند.

 

حتماًبخوانید: سخنگوی خوب بودن

فهرست مطالب

دانلودPDFمقاله
به این مطلب امتیاز دهید
4.6/5

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید
این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهی در مورد “رهنمودهایی برای زندگی خوب و ایده آل

  1. zahrasepehrerafd گفت:

    خیلی مفید بود بجا و منطقی نوشته شده ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
وبلاگ
خانه

برای دانلود رایگان جزوه آداب معاشرت ایمیل خود را وارد کنید

free-book-download

راهکارهایی برای آموختن و به کار بستن رفتارهایی اجتماعی

لینک دانلود برایتان ایمیل می شود پس برای دانلود ایمیل صحیح تان را وارد کنید.

 

لطفا جهت تایید ایمیل حتماً پوشه اسپم را بررسی نمایید.

دانلود رایگان جزوه آداب معاشرت

free-book-download

راهکارهایی برای آموختن و به کار بستن رفتارهایی اجتماعی در موقعیت های مختلف